Нові сухпайки, спорткостюми і матраци для нашого війська

У Головному управлінні розвитку та супроводження матеріального забезпечення ЗСУ розповіли про приємні новинки від тилової служби для військовослужбовців, які варто чекати найближчим часом.

Для облаштування 184 військових гуртожитків, які заплановано побудувати нинішнього та наступного року, Головне управління розвитку та супроводження матеріального забезпечення ЗС України розробило нову постільну білизну, подушки, матраци та ковдри. Про це повідомив начальник відділу розробки речового майна — заступник начальника управління розвитку речового майна ГУРСМЗ ЗСУ підполковник Василь Саковець.

За словами офіцера, ще 2016 року з урахуванням досвіду армій інших країн розроблено новий матрац, наповнений пінополіуретановим наповнювачем, що відповідає всім вимогам екологічності, повітропроникності й довговічності під час використання в казармах.

Сорочка-поло

У подальшому, уже поточного року, разом зі стартом масштабного будівництва житла для військовослужбовців, переобладнання військових госпіталів та оздоровчих закладів Міністерства оборони було вирішено розробити новий, комфортніший і більшою мірою домашній матрац для таких закладів.

Разом із новими матрацами було затверджено також нові подушки й ковдри. На заміну старій кусючій ковдрі прийшла нова з таким складом волокон: 50% вовняних і стільки ж поліакрилонітронових. Нова подушка також має сучасний наповнювач.

Усі новинки почнуть надходити у війська вже найближчим часом. Тил Збройних Сил уже подав відповідну заявку на придбання перших партій комплектів новітньої постільної білизни.

Офіцер також поінформував, що цього року вперше в історії українського війська в систему бойової уніформи введено новий предмет одягу — сорочку-поло, і в межах фінансування її закуповуватимуть, тож вона поступово надходитиме у війська.

Що стосується інших новинок у матеріальному забезпеченні військовослужбовців, то, за словами підполковника Василя Саковця, нещодавно було завершено розробку речового майна для підрозділів Сил спеціальних операцій ЗС України. Серед них також є чимало новинок, які вже тестують у бойових підрозділах.

— Це близько 50 предметів, які закуплено 2017 року і щодо яких спецпризначенці здійснюють військово-дослідні випробування. Наступного року ми плануємо розпочати постачання їх у бойові частини, — розповів підполковник.

Власні комплекти речового майна отримають також бійці штатних і позаштатних пожежних команд. Робота над розробкою відповідного спецодягу та амуніції триває. Крім того, планують забезпечити спеціальною уніформою персонал кінологічних підрозділів, які здійснюватимуть охорону та оборону складів і баз зберігання.

Запропонують обнову й для екіпажів бойових машин.

— Цього року підрозділи ЗС України заплановано до участі в міжнародних танкових змаганнях. Екіпажі бронетехніки буде представлено в нових предметах речового майна, а саме — нових вогнетривких танкових комбінезонах, — поінформував офіцер.

Окрім того, підполковник Василь Саковець повідомив, що із цього року вперше українські військовослужбовці матимуть власну спортивну уніформу, якою насамперед забезпечуватимуть курсантів, а також військовослужбовців, які беруть участь у міжнародних змаганнях.

— Тепер військовослужбовці отримують такі предмети, які раніше не було передбачено в нормах. Для прикладу, це засоби захисту очей — тактичні окуляри, які з 2017 року почали надходити на забезпечення ЗС України. 2017-го таких окулярів для потреб війська закуплено 25 тис., іще 25 тис. плануємо придбати цього року, — зазначив наостанку офіцер.

Своєю чергою, заступник начальника управління розвитку продовольчого забезпечення Головного управління розвитку та супроводження матеріального забезпечення Збройних Сил України підполковник Олександр Хмиз розповів про вдосконалення «сухих пайків», які отримують військовики, перебуваючи в польових умовах за неможливості приготувати гарячу їжу.

За його словами, фахівці Головного управління нині працюють над розширенням асортименту сухпайків, збільшенням терміну їхньої придатності та зберігання в складних умовах.

Офіцер повідомив, що принциповою відмінністю нових добових наборів харчування стала наявність у них готових до вживання страв. Це чотири перші страви, а саме: борщ із яловичиною, суп гороховий зі свининою, суп рисовий із курятиною, суп гречаний зі свининою. Других страв в асортименті нині 17. Це каша рисова з курятиною та свининою, картопля тушкована з овочами та курятиною, картопля тушкована з овочами та свининою, каша ячна з курятиною, зі свининою та яловичиною, каша гречана з курятиною та яловичиною, квасоля з овочами та курятиною, квасоля з овочами та яловичиною, каша перлова зі свининою та яловичиною, горох з овочами та свининою, горох з овочами та яловичиною; каша пшенична з курятиною та яловичиною.

— Наявність безполуменевого нагрівача їжі дає змогу військовослужбовцю під час виконання завдань, не викриваючи своєї присутності димом або полум’ям, забезпечити себе гарячими стравами, — зауважив підполковник Олександр Хмиз.

Також у новому пайку є шоколад, сухофрукти (родзинки, курага), джем (абрикосовий, яблучний, вишневий, смородиновий), мед, сухарі з пшеничного та житнього борошна, жувальна гумка, столові прибори та засоби особистої гігієни.

Підполковник Олександр Хмиз також розповів, що під час розробки та впровадження нових сухих пайків було враховано рекомендації науковців, досвід держав — членів НАТО, а також досвід використання індивідуальних раціонів харчування (MRE) 2014 року під час АТО.

Іван СТУПАК

Матеріал для публікації у нашому виданні підготовлений Медіа-центром МО України (м.Чернігів)

Ще цікаві публікації

Прокоментуйте